Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty
Schuberth C5 Master Blue szczękowy kask motocyklowy niebieski
Schuberth C5 Master Blue szczękowy kask motocyklowy niebieski

Schuberth C5 Master Yellow szczękowy kask motocyklowy żółty

3 499,00 zł
Brutto
SCHUBERTH C5 to najnowszej generacji kask szczękowy oraz pierwszy model SCHUBERTH z podwójną homologacją (P/J), spełniający warunki nowej normy ECE-R 22.06. SCHUBERTH C5 scala najwyższy poziom bezpieczeństwa, wybitną aerodynamikę i aeroakustykę oraz kompaktowy i smukły design, stawiając kolejny krok w rozwoju ponadczasowej i ikonicznej filozofii kasków linii „C”. Koncepcja INDIVIDUAL pozwoliła stworzyć ekskluzywną, bezszwową wyściółkę zapewniającą niezrównany komfort.

Najniższa cena produktu 3 499,00 zł z dnia 20.07.2024

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Obecnie brak na stanie, zapytaj o dostępność
SCHUBERTH C5 Master kask szczękowy żółty
Dostępność w stacjonarnych salonach
Wrocław
Niedostępny
Katowice
Niedostępny
Rozmiar :

Ocena :  

Add to Wishlist

Opis

Szczękowy kask motocyklowy SCHUBERTH C5 Master Yellow

SCHUBERTH C5 reprezentuje nową erę kasków szczękowych. Jest rezultatem 23 000 godzin pracy inżynierów, 2000 kasków sprawdzanych w laboratoriach aerodynamicznych i pogodowych, oraz ponad 300 godzin testów w realnych warunkach drogowych. SCHUBERTH modelem C5 potwierdza pozycję lidera w dziedzinie komfortu akustycznego osiągając 85 dB(A) przy 100 km/h na motocyklu typu naked. Własny tunel aeroakustyczny pozwolił inżynierom SCHUBERTH na zoptymalizowanie budowy skorupy kasku, ograniczając jego opór powietrza oraz hałas. Rezultatem jest niezrównany poziom wyciszenia, wzmocniony dodatkowo nowym kołnierzem. 

Nieustający rozwój w służbie Twojej wygody i bezpieczeństwa

SCHUBERTH rozwija swoje szczękowce od przeszło 20 lat. Swoją historię rozpoczął od modelu CONCEPT, pierwszego kasku flip-up. Od tamtego momentu SCHUBERTH rozpoczął proces rozwoju i doskonalenia szczękowych kasków motocyklowych, jednocześnie nakreślając trendy i rozwiązania dla całej branży. Nowy model C5 jest od poprzednika lżejszy oraz spełnia wyśrubowane normy certyfikacji ECE 22.06. Jest przedstawicielem nowatorskiego podejścia w  projektowaniu kasków motocyklowych z wykorzystaniem tunelu aeroakustycznego. Mały opór powietrza i niski poziom hałasu - to tym wymaganiom przyświecał projekt nowoczesnej skorupy, o agresywnym, ciekawym designie. Standardowa wyściółka centralna SCHUBERTH C5 została stworzona, aby zapewnić wysoki komfort i dopasowanie do głowy każdego motocyklisty. Osoby z bardziej nietypowymi kształtami głowy mogą skorzystać z nowatorskiego programu „indywidualizacji” wnętrza kasku. Ma on na celu personalizację, poprzez zastosowanie wyściółek bocznych i tylnej o innej grubości, które tym samym zmieniają kształt wnętrza kasku na bardziej owalny lub okrągły - w zależności od anatomicznej budowy głowy jeźdźca. Zmianie mogą również ulec wkładki policzkowe.

Wybitna wentylacja i izolacja - poczuj komfort i ciesz się pasją

Jeśli szukasz cichego kasku motocyklowego to SCHUBERTH C5 jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Inżynierowie spędzili ponad 200 godzin w posiadanym przez SCHUBERTH tunelu aeroakustycznym optymalizując kształt skorupy. Schuberth jest jednym z dwóch producentów, którzy swoje produkty dopracowują poprzez testy w takich tunelach. Te badania, w połączeniu z nowym projektem kołnierza zapewniającym wzorową szczelność dolnej części kasku oraz wokół szyi, pozwoliły osiągnąć znakomity wynik 85 dB(A) przy 100 km/h na motocyklu typu naked. SCHUBERTH C5 jako pierwszy posiada dwa wloty powietrza na szczęce. Dodatkowy wlot wyposażono w wymienny, łatwy w praniu filtr ułatwiający oddychanie w ekstremalnych warunkach. Wygodne przyciski pozwalają na łatwą obsługę wlotów. Wentylacja modelu C5 nie ma sobie równych w świecie szczękowców. Optymalna termoregulacja głowy maksymalizuje komfort motocyklisty. C5 skonstruowano tak, aby podwójny wlot wentylacji na szczęce wraz z nowym tylnym spoilerem, pod którym umieszczono wylot wentylacji oraz odsłoniętymi kanałami wentylacyjnymi w EPS ściśle ze sobą współpracowały.

Innowacyjna budowa i gwarancja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to dla niemieckiego producenta priorytet. SCHUBERTH C5 ma podwójną homologację (P/J), co oznacza, że posiada certyfikację zarówno w wariancie z zamkniętą i otwartą szczęką. Często zdarza się tak, że szczękowe kaski motocyklowe posiadają jedynie homologację na zamknięty wariant. W momencie gdy jeździec porusza się z uniesioną szczęką, a kask nie posiada podwójnej homologacji, naraża się na mandat oraz niebezpieczeństwo w skrajnych sytuacjach drogowych. Dodatkowo szczękowiec Schuberth C5 spełnia najnowszą europejską normę bezpieczeństwa ECE-R 22.06, która dla kasków motocyklowych wymagana będzie dopiero od 2023 roku. Aby spełnić wyśrubowane wymagania Europejskiej Komisji Gospodarczej kask z otwieraną szczęką Schuberth C5 przeszedł dziewięć testów uderzeniowych. Do zestawu dotychczasowych pięciu (przód, góra, tył, bok, podbródek), doszły cztery nowe. Zamiast pojedynczego zrzutu kowadła, są dwa – z 5,5 metra i 8,5 metra. Wcześniejsze testy zderzeniowe odbywały się z wysokości tylko 7,5 metra. Nowa norma bezpieczeństwa ECE R.22.06 przewiduje również badanie odporności kasku motocyklowego na skręcenie podczas tarcia. W ten sposób została sprawdzona podatność skorupy kasku na zahaczanie o elementy znajdujące się na drodze. Badanie zostało zrealizowane przy użyciu magnezowej makiety ludzkiej głowy, wyposażonej w zestaw detektorów. Zgodnie z wytycznymi normy ECE R22.06 samym testom został poddany również wizjer. Został on uderzony stalową kulą o średnicy 6 mm i masie 0.86 g, z prędkością 60 m/s. Aby spełnić wymagania najnowszej normy bezpieczeństwa C5 otrzymał nową skorupę DFP wykonaną z włókna szklanego, która dodatkowo została wzmocniona pojedynczą warstwą włókna węglowego (carbonu) w celu lepszego pochłaniania energii i zmniejszenia wagi. Jak cała kolekcja SCHUBERTH, C5 posiada system A.R.O.S. zapobiegający zrolowaniu kasku z głowy podczas wypadku.

Preinstalowany system komunikacji Sena 50S

Technologia Mesh 2.0 to system komunikacji zastosowany w SCHUBERTH SC2. Definiuje na nowo koncepcję „sieci komunikacyjnej”. Technologia Mesh 2.0 pozwala na połączenie z nieograniczoną liczbą rozmówców. SC2 posiada najnowsze i najbardziej zaawansowane w ofercie SENA słuchawki HD oraz mikrofon, które wspomagane są technologią redukcji szumów i wirtualnego asystenta. System jest bajecznie prosty w montażu, konfiguracji i użytkowaniu. Interkom SC2 wynosi motocyklową komunikację na nowy poziom. Słuchawki HD oraz trzy anteny: radia FM, Bluetooth Intercom i Mesh Intercom są już preinstalowane w kasku SCHUBERTH C5. Montaż SC2 jest niezwykle łatwy i szybki. Wepnij mikrofon HD, zdejmij zaślepki na boku i z tyłu kasku, w ich miejsce wepnij pilot oraz centralkę i jesteś gotów do drogi!

Szczegóły Produktu

Specyfikacja

Producent/Marka
Schuberth
Przeznaczenie
Turystyka
Kolor
Żółty
Materiał
włókno szklane
Materiał
włókno węglowe
Rodzaj
Unisex
Typ kasku
Szczękowy
Rodzaj zapięcia
Mikrometryczne
Pinlock w zestawie
tak
Wbudowana blenda przeciwsłoneczna
tak
Miejsce na interkom
tak

Numery referencyjne

ean13
4017765145033

Powiązane produkty

Do góry
Menu
Zamknij
Wózek
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij